Філія "Димерське лісове господарство"
ДП "Ліси України"
Меню

Новина

Наступна новина >
< Попередня новина


Птахи – окраса нашого життя

  Вони – наші помічники, бо доглядають за деревами і поїдають комах. Роблять те, що людям не під силу – рятують наші ліси від шкідників. 
  Одні з таких «санітарів лісу»-шпаки. Шпак звичайний досить поширений птах наших територій. Прилітають одні з перших і їхній приліт є вірною ознакою близької і теплої весни. Гніздиться переважно в дуплах дерев, також заселяються пари і в штучні гнізда, як правило шпаки займають свої колишні шпаківні. Вони влаштовуються на проживання не тільки в населених пунктах, але й у лісі, тому що шпак ще здавна був лісовим птахом, який допомагає лісівникам у боротьбі зі шкідниками. До прикладу,один виводок шпаків за 5 днів може з’їсти близько 1000 травневих жуків та їх личинок. 
  Виготовлення та розвішування шпаківень - це щорічний плановий захід в філії «Димерське лісове господарство» ДП «Ліси України». Адже, розвішування шпаківень – це біологічний метод боротьби з шкідниками лісу, який не шкодить довкіллю на відміну від хімічного.
  Цьогоріч лісівниками виготовлено 200 шпаківень. Розвішувати їх будуть у кожному лісництві, дотримуючись загальних стандартів: екологічні непофарбовані матеріали з шорсткістю з внутрішньої сторони ,щоб пташенятам легко було вилізти з штучного гнізда та отвором  діаметром 5,5 см.   Розміщення пташиного будинку в лісі проводиться в захищеному місці, на висоті 4-5 метрів зі східної сторони дерева. Дах шпаківні зйомний, адже такі будиночки варто чистити після кожного виводку, інакше окрім горобців, шпаківню повторно ніхто не заселить. Встановлення та ремонтування «пташиних квартир» забезпечує птахам комфорт, захист їхнього потомства і відповідно -  успішне розмноження птахів у період гніздування. Та оселитися у «новобудові» можуть не лишень шпаки, а й стрижі, синиці, ластівки, мухоловки і, навіть, сови.