Димерське лісове господарство
Державне підприємство
Меню

Новина

Наступна новина >
< Попередня новина


Пожежонебезпечний період у лісі. Що треба знати громадянам

Пожежонебезпечний період зазвичай розпочинається водночас із сезонним потеплінням, коли температура повітря сягає найвищої позначки.
Необхідно також пам’ятати, що пожежна загроза нині не менша і для прилеглих територій, адже зазвичай сільськогосподарські угіддя межують із житловими будинками, лісосмугами, лісами або навіть із об’єктами природно-заповідного фонду. За лічені години вогонь знищує лісові масиви, що вирощувалися десятками років. Гинуть дикі звірі та птахи.
Аби попередити стихію вогню в природних екосистемах, у тому числі в лісових масивах, сільськогосподарських угіддях, на торфовищах, населення повинно дотримуватися відповідних правил поведінки. Зокрема, протягом пожежонебезпечного періоду підприємствам, установам, організаціям та громадянам забороняється:
- розводити багаття в лісі;
- заїжджати на територію лісового фонду в небезпечні ділянки –  в хвойні насадження транспортним засобам і механізмам;
- відвідувати населенню хвойні насадження при підвищеному класі пожежної небезпеки;
- палити, кидати в лісі сірники, недопалки;
- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та сільськогосподарського призначення, а також на земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу й сільсгоспугідь;
- звалювати та спалювати в лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
На території лісового фонду ДП «Димерське лісове господарство» ведеться контроль за в’їздом автотранспорту в лісові масиви в пожежонебезпечний період, проводяться рейди по виявлення та затримання підозрілих осіб, які грубо порушують правила пожежної безпеки в лісах або здійснили навмисні підпали. 
Водночас нагадуємо, що згідно зі ст.77 КупАП, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах України передбачена адміністративна відповідальність.
З метою запобігання розпалювання вогнищ у лісі та створення умов для відпочинку на територіях лісового фонду лісгоспу обладнано спеціальні рекреаційно-оздоровчі пункти. Тут влаштовано місця для стоянки автотранспорту, для приготування їжі, спортивно-оздоровчого дозвілля. У зонах відпочинку є інформаційні щити, де розповідається про ліс та  правила поведінки в ньому.
Звертаємося з проханням до кожного, хто відпочиває у лісі бережно ставитись до лісових багатств нашого краю та суворо дотримуватися правил пожежної безпеки в лісах.